Skąd pomysł na bloga stabilna finansowo?

przez Magdalena
2 komentarze

Finansami zajmuje się praktycznie od zawsze. Już jako dziecko moja ulubiona zabawką była skarbonka. Wrzucałam do niej otrzymane od rodziców, dziadków i rodziny pieniążki, po to, by uzbierać na swoje małe marzenia. W szkole zawsze byłam skarbnikiem. Zbierałam pieniądze na szkole uroczystości, wycieczki itp. Matematyka to był mój ulubiony przedmiot. Wybór studiów był wiec oczywisty finanse i bankowość. Później praca w banku, by w końcu odnaleźć się w prowadzeniu własnej firmy.

Uwielbiam zarządzać finansami tymi domowymi, jak i firmowymi. Uwielbiam liczby, spisywanie wydatków, tworzenie budżetu, planowanie i analizy.

Na swojej drodze życiowej spotykałam różne osoby, od sprzedawczyni w sklepie przez menedżerów, dyrektorów i właścicieli biznesów. Mężczyzn i kobiety w różnym wieku, z różnym poziomem zarobków. I często zdarzało się, że nawet ci, co zarabiali bardzo dużo, mówili, że nie mają oszczędności, że czekają do pierwszego na kolejną wypłatę, że pieniądze ich się nie trzymają, że chcieliby zacząć oszczędzać, ale nie potrafią. Zauważyłam też, że wiele kobiet nie tyle nie zna się na sprawach finansów, ile nawet się tym tematem nie interesuje, a przecież jest to bardzo ważna dziedzina naszego życia. Sama jestem kobietą i wiem jak ważne jest dla mnie bezpieczeństwo finansowe. Nie chcę tego zostawiać w rękach męża, bo życie bywa bardzo przewrotne.

Moim marzeniem jest, by każda moja czytelniczka ( czytelnik również:-) ) nauczyła się zarządzać swoimi finansami, by zaczęła oszczędzać i zbudowała swoją finansową poduszkę bezpieczeństwa i poczuła się stabilnie finansowo. Chciałabym, byś wyrobiła w sobie nawyk oszczędzania, liczenia, analizowania, a także planowania. Byś poszerzała swoją wiedzę i rozwijała się również w tym obszarze. Mam nadzieję, że na moim blogu przekonasz się, że oszczędzanie to fajny styl życia, a finanse nie są wcale takie skomplikowane.

Będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli polecisz mój blog Stalina finansowa swoim koleżankom i znajomym. Zachęcam Cię też do aktywnego uczestniczenia w dyskusjach pod artykułami. Twoje zdanie czy opinia pomogą mi się rozwijać i budować jeszcze bardziej wartościowe wpisy.

Jeśli masz jakiś temat, który w szczególności Cię interesuje daj koniecznie znać w komenatrzu.

ZOBACZ CIEKAWE WPISY

2 komentarze

Karolina 9 czerwca 2020 - 19:30

Hej, uwielbiam temat finansów osobistych więc cieszę się że w sieci pojawi się kolejne wartościowe miejsce;)

Odpowiedz
Magdalena 10 czerwca 2020 - 10:35

Bardzo się cieszę

Odpowiedz

Dodaj komentarz